Pigus skrydziai i roma, Skrydziai i kopenhaga

Ūkininkai: žieminiai pasėliai derlius yra pačiame įkarštyje, mažesnis derlius šiemet

without comments

Iki liepos pabaigos dauguma Lietuvos telekomas “baigė žieminių miežių derlius bus toliau žieminių rapsų ir žieminių kviečių derlių. Lietuvos kaimo konsultavimo ir mokymo centras (angl. LACC) į pasėlių ekspertų vertinimu, pasėlių derlius gali būti vertinami kaip vidutinio, šildyti grūdai yra maža, bet kokybė yra gera, portalas “Delfi” praneša angl. LACC.

“Šiais metais, geresnių derlių tikimasi vėlyvą žiemą pasėlių veisles, kurios yra mažiau veikiami šilumos birželio ir liepos mėn. Ūkininkai tikisi gero derliaus nuėmimo metu, kad mažiau išlaidų dėl džiovinimo paslaugas, turint omenyje, kad šiais metais tikimasi sumažinti grūdų kainos nei pernai”, sakė angl. LACC augalai departamento vadovas, agronomas Oskaras Dove.

Savo ruožtu, žiemos miežių derlius daugelyje Latvijos tikrųjų jau baigtas. Vidutinis derlingumas šalyje yra 3 tonų iš hektaro, kuris yra mažesnis nei kitais metais. Pasėliai karštis, kurie yra grūdai dar šiais metais. Nokultie miežių laukai šiuo metu ruošiama sėjai žieminių rapsų, kurie bus pradėti per pirmąsias rugpjūčio dienomis. Žieminiai miežiai sėjami plotas šiemet yra santykinai maža – 2,7 tūkst ha iš viso.

Žiemos rapsų derliaus nacionalinį vidutinių angl. LACC prognozę 2,6 tonos iš hektaro. Vidutinis derlius sumažėja derlius iš tų sričių, kurios nukentėjo nuo pernelyg ilgos žiemos. Dove pabrėžia, kad Sutvarkyta srityse, kurios pasiima tinkamą pasėlių valdymo, derlius gali būti įvertintas kaip geras ir svyruoja nuo 3 – iki 4 tonų iš hektaro. Tvarkymas yra sunku kai kuriose kaimo vietovėse didesnė dalis piktžolių, kad išplėstų į žiemą sukėlė rapsų mirtį vietoj.

Ankstyvos veislės žieminių kviečių dabar yra nuimta ir pajamingumai yra vidutinio sunkumo, bet labai geros kokybės grūdų. Žieminių kviečių derlius sumažėjo karštas oras vasarą, kuri yra išsamesnė nei įprasta grūdai. Vėlesni kviečių veislės atrodys gero derliaus potencialą ir grūdų kokybė gali būti labai geras. Apskritai, kviečių derlius šalyje yra vidutiniškai – 3 3,5 tonos iš hektaro. Mažesnės derlius Latgalos, kur buvo užsitęsusi sausra.

Savo ruožtu, rugių laukai dabar atrodo silpnas. Kaimo vietovėse, kur su garso kultūra tikimasi gero derliaus, bet bendras derlius prognozės mažina tikimasi mažo pelningumo mažiau Sutvarkyta laukus. Rugiai duoda angl. LACC prognozuoja apie 3 tonų iš hektaro vidutiniškai. Kvietrugiai savanoris blogiausia ir yra grindžiama išsamia tipo auginami ūkiuose. Angl. LACC prognozuojamas vidutinis derlingumas yra apie 2 iki 3 tonų iš hektaro diapazone.

Žieminių javų šiemet užima 295,4 tūkst ha, iš jų didžioji – 250,6 ha – užima žieminiai kviečiai. Sėjami rugiai 28.500 ha ir kvietrugių – 13,6 tūkst ha.

Written by rytra

March 15th, 2014 at 8:31 am

Posted in Greitas Kreditas

Leave a Reply