Pigus skrydziai i roma, Skrydziai i kopenhaga

Tokia nuostabi Bengalijos įlanka

without comments

Mokslo, geografijos turi aiškią sampratą apie tai, kas įlanka skiriasi nuo jūros. Jei pirmoji jokių reikšmingų funkcijų iš vandenyno vandenyse poilsio, jūros, net atidaryti, ten gidroobmena jo režimo, specialūs florai ir faunai. Šia prasme, Bengalijos įlanka pasuko neteisingai nuskriausti. Tai ne tik toli pažengęs žemyno vandenyno vandens masių kryptimi (kaip, pavyzdžiui, Biskajos įlankoje nuo Ispanijos krantų), o dabar atvira jūra. Tačiau, East Bay turi savo vidaus jūra – Andamanų pažymėtas išjungti iš kitų vandenų pačiu salų grandinę.

Bengalijos įlanka jau seniai buvo žinoma, kad žmonių. Prieš geografinių atradimų epochoje, šitie vandens platybės plauti kinų, indų, persų, Malajai. Su kieto vandens zonos VII a meistriškumo arabai. Naudojant lektuvo bilietai šiuos navigacinius prietaisus, pavyzdžiui, astroliabijos ir kompasu, jie persikėlė iš Persijos įlankos toli į rytus, kad būtų įgyvendinti Indokinijos krantus. Tuo XV amžiaus pradžioje šiose platumose Europos laivai pasirodė. Šiaurės ateiviai prisidėjo prie geografinių ir klimato ypatybes vietos jūroje tyrimo, visų pirma, jie atrado ir aprašė apie stiprias pasatas įlankoje, kuri yra formuojami ant abiejų pusių pusiaujo klimato poveikį.

Bengalijos įlanka nėra aiškiai apibrėžta pietinę sieną. Į vakarus yra Hindustan užkarda ir Šri Lanka, ir į rytus – Indokinijos pusiasalyje. Vidutinis gylis šioje didžiulėje atviroje jūroje – daugiau nei du su puse tūkstančio bilietai i kijeva metrų, bet gelmės svyravimai yra labai nevienalytis. Į šiaurę, per galingų Bramaputra upių, Gango, Pennar, Krišna, Mahanadi ir Godovari, dugno pakyla. Vandens keliai ištverti jūroje daug nuosėdų ir dumblo, kurios sudaro kontinentinio šelfo. Todėl, šiaurinėje marių ir druskingumas mažesnis negu pietuose – 30 Nuo 34 ppm. Jei pažvelgti iš aukštybių, ir pastebimas skirtumas drumstumo vandenis.

Bengalijos įlanka yra įtakojamos drėgnoje pusiaujo klimato zonoje. Metų laikai čia sudaro Musonas. Į pietus, žiema nustatyti galingą Pusiaujo srovė, kuri juda į šiaurės musonas. Čia užfiksuotas didžiausias kasdien svyravimų vandens lygio – atoslūgio kartais nuėjo į jūros 11 metrų. Lapkričio ir gruodžio mėn virš ryga pusiaujo dalyje įlankos susiformavo galingas uraganas, kuris priskrido ant kranto, kenčia didelę žalą ir todėl aukų. Mažesnis kranto, didesnė žala yra su elementais. Taigi, Bangladešo sostinėje Dakoje, iškilusios virš vandenyno tik aštuonių metrų, musonas potvynių gatvėse zonoje.

Aprašymas Indijos vandenyne, ypač jo fauną ir florą, tai gali būti siejama su floros ir faunos Bengalijos įlankoje. Amžinai šilti vandenys gyvena koralų kolonijų, ypač netoli Andamanų ir Nikobarų salos ir Šri Lanka rifų. Jame gyvena įvairių žuvų, medūza, vėžiagyvius ir moliuskus. Labai dažni rajožuvės (Manta) ir rykliai – koralų, tigras, balta. Kai kurie iš šių plėšrūnų įsiskverbia nepalyginamai tiekėjų upes, puola žmones. Žinduoliai galima paminėti keletą rūšių delfinai, Ūsai banginiai, taip pat Indijos vandenyno audra – žudikas banginiai.

Written by rytra

April 19th, 2014 at 3:53 pm

Posted in Tolimieji kraštai

Leave a Reply