Pigus skrydziai i roma, Skrydziai i kopenhaga

Komerciniai bankai: “Kipras Money” pamažu pradėjo tekėti į Latviją

without comments

Įvedę Kipro bankų įsipareigojimų nevykdymo slenksčio, užsienio žiniasklaidos ir ekonomikos ekspertų prognozuoja, kad didžioji dalis indėlių, daugiausia Rusijos kilmės kapitalas, gali būti apsemta apie Lietuvos bankui. Nors Nepažymėta tendencija dar anksti, vidaus komercinė versija “Delfi” skaičius patvirtina – nerezidentas palūkanos ir finansiniai srautai jau jaučiamas.

Lietuvos komercinio banko asociacija pripažįsta, kad ne rezidentas veikla išaugo, nors vis dar labai didelis. Asociacijos atstovė Baiba Melnace ir pabrėžia, kad “Lietuvos grynasis bankų priežiūra” yra viena iš Europoje sunkiausias ir susirūpinimas bet neužtikrintas indėliai buvo nepagrįstas. Tiksli statistinė asociacija nėra, o “Delphi” parodė, kad bent vienas šalies komercinis bankas jau pritraukė “pinigai bėga iš Kipro dieną pridedant 5-10 naujų klientų.

Trys Lietuvos bankai dabar turi filialus Kipre. Vienas iš jų yra “Pasitikėjimas Komercinis bankas” ir jos atstovai patvirtina tendenciją – palūkanos atverti naują sąskaita “jaučia” ir jo dalis yra dėl Kipro krizės, bet bankas pats be reklaminė veikla nėra izvērtusi taip pat neketina.

“Daugelis Lietuvos banko turi ilgametę patirtį bendraujant su klientais nerezidentų. Patyrė tiek indėlių mažėja ir didėja. Potencialios nerezidentai indėliai Latvijos įrašas neturi nieko naujo, ypatinga situacija, kuri galėtų sukelti keisti egzistuojančią banko verslo modelį, “aiškina Jurgele.

Tačiau “Rigensis Bankas” pirmininkas Rolandas Petersonas patvirtina, kad buvo padidėjęs susidomėjimas atidarydami naują einamąją sąskaitą banke ir kasdieniniai vidurkiai pritraukė kelis naujus klientus iš Kipro. “Kiekvieną dieną iš 5-10 vidutiniškai pritraukė naujų klientų, o tai paprastai yra proporcingas banko kasdieninės veiklos efektyvumą. Bankas padidino klientų kokybės reikalavimus, kurie iškėlė Banko akcininkai yra tikėtina, kad šis padidėjimas nėra toks kietas “, sakė Petersonas.

Jis taip pat pripažįsta, kad, atsižvelgiant į Kipro krize priemonių šurmulys eliminacija per ateinančias savaites mažės. “Rigensis bankas” ir pati be reklamines kampanijas, siekiant pritraukti indėlius Kipre įgyvendinimą.

“Būtų klaidinga manyti, kad Kipras yra vienintelė alternatyva Latvijoje, nes klientai, veikiantys prekių ir paslaugų tarptautinėse rinkose bendradarbiauti su skirtinguose regionuose, pavyzdžiui, – Singapūre, Honkonge, Europos šalyse – Olandijoje, Vokietijoje, Danijoje, kaimynai estai. Per pastaruosius penkerius metus klientų patirtį ir galimybes smarkiai padidėjo ir dėl finansinių paslaugų perspektyvos susigrąžinti plotas yra žymiai laisviau ir daugiau pasaulio. Tik stambiems klientams svarbiausias aspektas yra į kliento klausimą atsakymas – “Kas yra atsakingas už savo pinigus” Sakė Petersonas.

“ABLV Bankas” viešųjų ryšių departamentas Ilmar Jargans aiškina, kad bankininkystės paslaugų poreikis auga, ir šis augimas stebimas jau keletą mėnesių, tačiau į indėlius Kipro problemą padidinti šiuo metu dar per anksti kalbėti, nes Kipro banko klientai vis dar negali naudotis savo lėšomis, todėl jie turi daugiau kovoti su sekimo savo esamus verslo likvidumui palaikyti. Savo ruožtu, sąskaitų atidarymas užsienyje ir pervesti lėšas yra pakankamai ilgas procesas, ir nėra padaryta per kelias dienas.

“Mes nemanome, reklamuoti savo paslaugas. Klientai pas mus remiasi kliento ar profesionaliems patarėjams. Pradedant bendradarbiavimą su nauju klientu, mes esame tie patys, griežti reikalavimai bet kuris asmuo, ta pati procedūra, ar klientas tiesiog nori pradėti bendradarbiauti su mumis, arba anksčiau dirbo su Kipro bankų, “sako Jargans.

Tačiau, “SMP Bank” nei patvirtinti, nei paneigti indėlių padidėjimą. Jos nariai dažnai sako, kad banko finansinių paslaugų augimo tikimasi, atsižvelgiant į jo verslo veiklos plėtros strategiją: organinės ir pateisinti klientų bazę didinti, o ne finansų rinkose susidarius ekstremalioms situacijoms – kaip yra dabar Kipre – naudojimą.

Tačiau “Regioninė investicinė bankas” šiuo metu mes nematėme savo klientų antplūdžio į Kipro finansų “sunkumų” kontekste. Kalbant apie riziką finansinių įplaukų nerezidentų banko rinkodaros vadovė Ligita Saulė narės – “bendra rizika negali prognozuoti tik nacionaliniu lygiu, yra žymiai padidėjo nerezidentų indėlių, šalies ekonomikos reguliavimo vadovautis proporcingumo ir kompensacinių mechanizmų įdiegimo principus.”

Kipras pinigus į Lietuvos banką ir prognozuojama agentūra “Reuters” ir “Bloomberg” ekonominiai stebėtojai, taip pat vidaus bankininkystės specialistai. Užsienio žiniasklaida taip pat pranešė, kad iš Lietuvos, Šveicarijos ir Vokietijos bankas, bando pasiūlyti savo paslaugas potencialiems užsklandas Kipre. Tuo tarpu Europos centrinis bankas (ECB) įspėjo šalis jai nepateikdama Kipre Rusijos pinigai teka.

“Mūsų Lietuvos draugai buvo aišku – jei norite prisijungti prie euro zonos, reikia ne suteikia prieglobstį Rusijos pinigus juda iš Kipro,” sakė vienas euro zonos nacionalinis centrinis bankas, bankininkas.

Lietuvos Finansų ministerija atstovas Aleksas Jarockis portalas “Delfi” sakė, kad jie abu buvo tiesiog gandas ir kad ministerija negavo šį signalų tipą iš ECB.

Written by rytra

March 21st, 2014 at 6:54 pm

Posted in Greitas Kreditas

Leave a Reply