Pigus skrydziai i roma, Skrydziai i kopenhaga

JK Gyventojų: daugianacionalinė ir sparčiai senėja

without comments

Didžiosios Britanijos gyventojai pagal preliminarius prognozes ekspertų 2025 pasieks 25 milijonų žmonių. Nepaisant plataus masto emigracijos iš besivystančių šalių, kurie atvyko į 1981-2001 metus, gyventojų skaičiaus augimas per šį laikotarpį sudarė tik 6%. JK yra viena iš didžiausių gyventojų tankumas pasaulyje, kuris yra 242 žmonių viename kvadratiniame kilometre.

Gimstamumas JK yra 1,3%, o mirtingumas – 10,3%. Vyrų gyvenimo trukmė yra JK kai 75 metų, moterys – apie 81 metų. 2000 metais, Didžiosios Britanijos moterų populiacija viršijo vyrų skaičius ne 838.000.

Pasak ekspertų, JK gyventojai FLYMASTER – pigiau nebuna turi rimtų problemų senėjimą. Taigi, 2002, žmonės 65 metų ir daugiau, sudaro beveik 16% visų gyventojų. Pagal surašymą, atliktą 2001 parodė, kad žmonių skaičius per 60 metų viršija vaikų iki 15 metų amžiaus skaičių.

Jungtinė Karalystė turi labai aukštą urbanizacijos. Tuo XX amžiaus pabaigos Didžiosios Britanijos gyventojų gyvena miestuose buvo apie 90% visų gyventojų. Didžiausias gyventojų skaičius miestuose yra Londonas, Birmingemas, Glazgas, Lidsas, Šefildas, ir kt. Be to, pagal statistiką, apie pusę visų žmonių Didžiojoje Britanijoje gyvena miestuose, kurių gyventojų Kaunas – Fuerteventura (Kanaru salos) | flymaster.lt didesnis nei 100.000 žmonių.

Didžiojoje Britanijoje, kurių gyventojų skaičius yra labai daugiakultūrėje, antroje pusėje XX amžiuje paėmė didelį srautą imigrantų iš Indijos, Pakistano, Karibų jūros, o vėliau iš Afrikos šalių: Uganda, Kenija, Malavis. Dėl imigrantų iš šių šalių sudaro apie 7% visų Jungtinės Karalystės gyventojų. Kaip Aliaska, didžioji dalis iš jų sudaro anglų kalbos (apie 81%). Kiti čiabuvių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, yra škotų (apie 9%), Airijos (apie 2%) ir valų (mažiau nei 2%).

Didžiosios ryga – madridas | flymaster.lt Britanijos gyventojai kalba angliškai. Be to, dalis iš Velso gyventojų turi Velso kalbą, kai Škotijoje žmones – gėlų, ir Normandijos salų gyventojų – prancūzų.

Kalbant apie religinę sferą, Jungtinės Karalystės daugiausia protestantų šalyje. Anglikonų bažnyčia, kuri turi valstybės statusą Anglijoje, turi apie 34 mln pasekėjų. Škotijoje, lemiamas vaidmuo tenka presbiterionų bažnyčia, kurios pasekėjai yra 800,000 žmonių. Be to, yra apie 6 mln katalikai. Be to, yra gana didelė grupė šalininkų metodistai, baptistai, budizmas, induizmas ir judaizmas. Labai sparčiai daugėja pasekėjų islamo, kurių skaičius 2002 metais buvo 1,5 milijono žmonių.

Didžiosios Britanijos politinė struktūra reiškia teisę balsuoti, kiekvieną valstybės ir kitų šalių sandraugos pilietis, taip pat Šiaurės Airijoje, nepriklausomai nuo tautybės.

Written by rytra

May 30th, 2014 at 8:10 am

Posted in Tolimieji kraštai

Leave a Reply