Pigus skrydziai i roma, Skrydziai i kopenhaga

Analitikai : Latvija po euro įvedimo bus patrauklesnė investuotojams

without comments

Analitikai: Latvija po euro įvedimo bus patrauklesnė investuotojams
Europos Komisija (EK) ir Europos centrinis bankas (ECB) patvirtinimas priėmimo Lietuvos euro zonos pažadinti susidomėjimą užsienio investuotojų Latvijoje, analitikai prognozuoja.

Verslo žurnalo “Bloomberg” BusinessWeek “analitikai apklaustų rodo, kad patvirtinimas euro įvedimas bus pabusti investuotojus, kurių susidomėjimas (lietuvių) turto dar nėra pasiekęs kaimyninės Estijos iki 2011 metais biržoje lygį.

Briuselis galutinis įrodymas patvirtinimo Lietuvos sėkmingai atsigauti nuo ekonominės krizės ir užkirsti kelią bankų krizės pasikartojimui yra bankas “, AB” SEB “ir” Commerzbank AG “analitikai.

Lietuvos ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis (V) verslo žurnalas paaiškinta, kad prisijungimas prie euro zonos bus skolintis pigiau tarptautinėse rinkose.

Kaip rodo “Bloomberg” surinktais duomenimis, euroobligacijų apimtis, turi būti grąžinta 2018 ir lygiaverčiai Vokietijos obligacijų palūkanų normų skirtumas šiemet beveik nepasikeitė.

Lietuvoje skolos draudimo nuo nemokumo penkių metų kursą šių metų sumažėjo mažiau nei dešimt bazinių punktų, tuo tarpu Estijos draudimo sąskaitos 2010 metų šešis mėnesius prieš euro įvedimą patvirtinimo sumažėjo perpus.

Savo ruožtu, tarptautinė reitingų agentūros išreiškė savo pritarimą dėl euro įvedimo bus priversti juos persvarstyti dabartines kredito reitingus Latvijos.

Latvija už norą peržiūrėti kredito reitingą, priskirtą “BBB” paskelbė Tarptautinė reitingų agentūra “Fitch”.

“Latvija įtikinamai įvykdyti Mastrichto kriterijus. Mūsų pozicija nepasikeitė, euro įvedimas bus naudingas Lietuvos ekonomikai ir, greičiausiai, bus padidinti reitingus,” sakė “Fitch”, paskelbė pareiškimą.

Komentaras verslo žurnalas “Bloomberg” BusinessWeek “Tarptautinė reitingų agentūra” Moody Investors Service “, nurodė, kad euro įvedimas” Lietuvos sumažinti riziką, ypač užsienio valiutos keitimo riziką, ir skatinti teigiamą reitingų prognozes ateičiai. ”

“Moody” kovo padidėjo “Lietuvos reitingą iki” Baa2 “.
JAV finansų žiniasklaida “Marketplace” apklausti ekspertai nurodo, kad euro zonos krizė taip pat paveikė aplinkinių šalių, todėl ji yra protinga naudoti privalumus, kuriuos teikia euro įvedimo.

“Tai lengva pripažinti, kad euro zona yra krizė, todėl prisijungti prie klubo yra nuostabi. Tačiau yra daug priežasčių, kodėl klubas prisijungti prie euro zonos”, sakė “Brookings Institution” pasaulio ekonomistas Karlas Bastasins.

Euro zonos krizė įtakos aplinkinių šalių, bet kuriuo atveju, nepriklausomai nuo to, ar jie priklauso šiam klubui ar ne. Todėl išmintingiau naudoti dalyvavimo euro zonoje nauda: daugiau prekybos partnerių, bendra valiuta žmonėms ir produktų per sienas, taip pat “pinigų pasitikėjimą sutartį, kad maža šalis turi labai patrauklų veiksnį,” paaiškino Bastasins.

Savo ruožtu, Masačusetso technologijos institutas ekonomistas Simon Johnson pažymėjo, kad didžiausias pavojus euro zonoje yra ne tas pats nestabilumas bendros valiutos zonos, bet kaip Latvija elgtis, kai jie tampa nariu.

“Jei kredito tampa pigus ir jie (Latvija) garbinti nors crazy skolinimosi manija, tai yra labai pavojinga”, sakė ekonomistas.

Lygiai po euro įvedimas padarė Airija ir Ispanija, kuri šiuo metu finansų krizės centras, sakė Johnson.

Written by rytra

February 20th, 2014 at 3:04 pm

Posted in Uncategorized

Leave a Reply